ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc

Shko poshtė 
AutoriMesazh
loqki
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 155
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc   Tue Jul 15, 2008 4:19 pm

I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi punė shumė dhe pėr ti lidhur ne njė pc duhet tė vepruar keshtu:

Shkojm tė kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne njė) shkojm tė Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju del njė dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe asgje mos prekni.
Tani shkoni tė ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj Pc-tjeter

Ky ėshtė njė minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do tė ja u lehtesoj punen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc   Sat Jul 19, 2008 3:05 pm

Ncncnc qfar seni i fort Very Happy:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc   Thu Jul 24, 2008 4:21 am

shum senn i qart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Keni punė me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Veēoritė e Skėnderbeut, qė nuk i keni njohur mė parė
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» Thaēi: Presidenti do tė zgjidhet nga PDK-ja
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hacking :: Tutoriales / Mesime-
Kėrce tek: