ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė   Tue Jul 29, 2008 2:26 pm

Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė

Britanikėt mė nuk pėrdorin celularėt e tyre vetėm pėr thirrje, por ēdo ditė e mė shumė pėr dėrgim tė porosive, fotografim dhe shėtitje nėpėr internet, kanė dėshmuar tė dhėnat e publikuara tė martėn.
Pothuajse 1.5 miliardė SMS nė javė janė dėrguar nė Britani tė Madhe nė periudhėn kohore nė mes muajit janar dhe maj tė kėtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

Numri i porosive tekstuale ėshtė rritur pėr 30 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, pohon shoqata.

Mė shumė se 10 milionė fotografi dhe porosi MMS janė shkėmbyer nė javė, qė paraqet rritje prej 30 pėr qind.

Numri i shfrytėzuesve tė internetit mobil nė mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 ėshtė rritur prej 13 milionė nė 16 milionė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.forumotion.net
 
Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime pėr Ditėlindje!
» Urimet pėr Ditėlindje nga miqėt e mi!
» URIME DITĖLINDJEN SARA
» Urimet pėr Ditėlindjen time!
» Gėzuar Ditėlindjen Ronela Ramadani-vajza e dajės tim Xhavitit!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: