ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Games for Windows Live prej tani pa pagesė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
aGo1
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 17
Registration date : 23/07/2008

MesazhTitulli: Games for Windows Live prej tani pa pagesė   Wed Jul 23, 2008 7:34 amMicrosoft ka vendosur qė shėrbimin e vet pėr lojėra online, Games for Windows Live, ta bėjė pa pagesė, si dhe nė tė njėjtėn kohė ta pasurojė me pėrmbajtje tė reja.

Pas daljes sė sistemit operativ Windows Vista, Microsoft ka nisur shėrbimin Games for Windows Live, e cila ėshtė diē e ngjashme ne shėrbimin e popullarizuar dhe tė suksesshėm Xbox Live pėr lojėra online dhe lidhje tė lojtarėve. Sikur edhe tek Xbox Live Microsoft ka krijuar dy lloje tė anėtarėsimit nga tė cilat njėra duhet tė paguhet.

Kėshtu lojtarėt e lojėrave kompjuterike, tė cilėt ėshtė dashur tė paguajnė pėr tė luajtur me lojtarėt tjerė tė Xbox, kanė mund tė paraqesin arritjet e lojtarėve, dhe tė komunikojnė me zė dhe tė shfrytėzojnė shėrbimin e ndėrlidhjes sipas aftėsive tė tyre. Problemi ishte se lojtarėt e lojėrave kompjuterike nuk kanė dashur tė paguajnė pėr kėto shėrbime sepse shumicėn e tyre kanė mundur t’i marrin pa pagesė, e pėr tė tjerat kanė alternativė.

Pėr kėtė Games for Windows Live edhe nuk ka qenė aq shumė i popullarizuar, prandaj Microsoft ka vendosur tė ndėrmerr diēka nė lidhje me kėtė. Hapi i parė ėshtė heqja e pagesės, derisa hapi i dytė do tė jetė shtimi i Marketplace-it, vendit ku mund tė blihen lojėra, filma dhe pa pagesė tė merren versionet demonstruese tė lojėrave dhe filmave tė rinj. Paralelisht me kėtė do tė ndryshohet edhe pamja e shėrbimit Games for Windows Live i cili duket mė bukur.

www.gamesforwindows.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
cRackeR-Bu.RiM
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 306
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Games for Windows Live prej tani pa pagesė   Thu Jul 24, 2008 5:22 am

thanks per ket sen ... Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.co.nr
 
Games for Windows Live prej tani pa pagesė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush ėshtė vajza tė cilėn nė 19:30 e presin nė "randez-vous" mbi tre milionė shqiptarė!
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Tekste kėngėsh tė vjetra
» Dasma Shqiptare
» Faik Miftari: Netėt e Ramazanit dikur, dhe tani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: