ForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Addy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 226
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl   Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl
Nė internet tashmė kanė filluar tė qarkullojnė informata se Volkswagen mendon edhe pėr njė formė mė tė vogėl tė tipit Breshkė, e cila do tė kishte njė prerje nė rrotat e pasme, dhe do tė bazohej nė konceptin up!
Pėr momentin kėto informata rreth kėtij modeli rruhen nė fshehtėsi tė madhe, por siē kuptohet, ky model nė ofertėn e Volkswagenit do tė gjendet nėn modelin tashmė ekzistues, Breshkė, qė sė shpejti do tė zėvendėsohet me gjeneratėn e re.

Nė fakt, gjenerata e re e Breshkės (VW Beetle) sė tashme, bazohet nė gjeneratėn e gjashtė tė Golfit tė ri, derisa Breshka e re mė e vogėl do tė bazohet nė konceptin up! dhe do tė ketė prerje nė rrotat e pasme.

Mu pėr shkak tė ngjashmėrive me konceptin up!, disa mendojnė se Breshka mė e vogėl nė fakt do tė jetė zėvendėsim pėr up!, nė ato tregje nė tė cilat up! nuk do tė paraqitet, si pėr shembull tregu amerikan. Pėr kėtė arsye, pėr momentin mbetet e paqartė nėse do tė bėhet fjalė pėr njė model global, ose vetėm pėr njė version tė up! tė dedikuar pėr tregje tė caktuara.

Sidoqoftė, mė kėtė hap Volkswageni nė fakt fillon tė ndėrtojė njė nėnbrend nga i cili nė tė ardhmen ndoshta mund tė dalin edhe disa modele. Sa i takon stajlingut, nuk ka dyshime se do ta ruajė atė tė Breshkės, ndėrsa se si mund tė duket ajo mund tė shihi nga pasqyrimet e prezantuara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://al-crew.forumotion.net
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl   Sat Jul 19, 2008 2:47 pm

hajde ishalla perhajr tja bojj haahahhahhuhauhuahuahua cheers santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Urimet pėr Ditėlindjen time!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)
» Hoxha: Ne pranojmė edhe tė vritemi, por edhe tė vrasim. Ne jemi pro Xhihadit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: Lajme nga Bota dhe Interneti-
Kėrce tek: